Kategóriák

MENTA-VITAL FOGKRÉM   100 ml, BIO-NATUR
3 5
MENTA-VITAL FOGKRÉM 100 ml, BIO-NATUR
2 vélemény
MENTA-VITAL FOGKRÉM   100 ml, BIO-NATUR MENTA-VITAL FOGKRÉM   100 ml, BIO-NATUR MENTA-VITAL FOGKRÉM   100 ml, BIO-NATUR
6.90€
Darab:
Raktáron
Kamilla kivonata és búzafülé, E-vitamin, borsmenta, kakukkfű-, szegfűszeg, eukaliptusz lásd citrom illóolajok, CaCO3 mint polírozó anyag van a termékben.
 
 
 
Bio búzafűlével készülő, bio kamilla kivonatot tartalmazó fogkrém a maradandó fogak ápolására. A borsmenta illóolaja a citrom, szegfűszeg és a kakukkfű illóolaja széles spektrumú antibakteriális, illetve antiszeptikus hatásukról a szakirodalmi hivatkozásokkal igazoltan alátámasztottan segítik a megfelelő szájhigiénés állapot kialakulását. A szájnyálkahártya pH-jának helyreállítása által mérsékli a fogkőképződést. Speciális, az alapos, mélyreható fogtisztító hatása mellett kíméletes, a szájnyálkahártya funkcionális egységének megőrzését támogató detergenst tartalmaz. A szegfűszeg illóolaja az érzékeny fogakra előnyös. A magas antioxidáns tartalmú búzafűlé és a gyulladáscsökkentő hatásáról ismert kamilla kivonata hatékonyan támogatja az íny és a szájnyálkahártya regenerációját. S.L.S.-, fluorid- és triclosan mentes fogkrém, amely finom CaCO3 szemcsékkel polírozza a fogakat.
 
Alkalmazása: 1-2 cm3-t fokrémet a fogkefére nyomunk, majd a helyes fogápolás gyakorlat szerinti tisztítását elvégezzük a fogaknak. Ezt követően kétszer alaposan kiöblítjük a szájüreget.


 

 

PROBLÉM ZVANÝ SLS

WEB.jpg
SLS (laurylsulfát sodný alebo po anglicky Sodium lauryl sulfate). Prečo by zubná pasta nemala obsahovať zložku SLS?SLS (laurylsulfát sodný alebo po anglicky Sodium lauryl sulfate). Látka, ktorá za posledné desaťročia našla uplatnenie v rôznych odvetviach. Ide o povrchovo aktívnu látku, ktorá je prírodného pôvodu. Výrazne znižuje povrchové napätie, rozpúšťa tuky a oleje a preto sa začala využívať na odmasťovanie motorov a ako súčasť mydiel a šampónov v umývačkach áut. Neskôr začali SLS pre jej naozaj vysokú účinnosť používať aj kozmetické firmy v mydlách, šampónoch, pastách, ústnych vodách a bieliacich prípravkoch. Koncentrácia v zubných pastách je maximálne do 2 %. 
Okrem nepríjemnej chute, ktorú sa výrobcovia snažia prekryť chuťovými a aromatickými látkami, má SLS omnoho závažnejšie negatíva. 
Nežiaduce účinky sú potvrdené množstvom štúdií uskutočnených in vitro aj in vivo na ľudských dobrovoľníkoch. SLS dokázateľne spôsobuje podráždenie očí, slizníc, alergické reakcie, ekzematóznu dermatitídu, denaturuje proteíny membrán, kumuluje sa v pečeni, srdci, mozgu atď. Koža a sliznice sú pritom pre naše organizmy nesmierne dôležité. Plnia mnoho funkcií a ich poškodenie na úrovni 30 % môže spôsobiť smrť! Aj z týchto dôvodov označila American College of Toxicology (ATC) v roku 1983 SLS za nebezpečnú látku. Táto látka sa však naďalej používa...

Biznis na prvom mieste?
Prečo kozmetický priemysel nemyslí pri inovácii produktov na tieto dôsledky? Možno preto, že látka SLS je lacnejšia ako iné povrchovo aktívne látky. Možno preto, že ročný obrat z týchto výrobkov je len v Európe viac ako 30 miliárd eur. 
A spotrebitelia sa nezaujímajú. Alebo len nevedia čítať čo najmenšími písmenami uvedené zloženie prípravkov, ktoré používajú. 
Problém je, že kozmetické prípravky podliehajú úplne iným pravidlám ako lieky. Aj právnym. Žiadna zo spoločností preto nemá obavy, že by v prípade poškodenia musela platiť vysoké odškodné. Za kozmetický výrobok sa totiž považuje látka alebo prípravok určený pre vonkajšie časti ľudského tela (pokožku, vlasový systém, pery, nechty a vonkajšie pohlavné orgány), zuby a sliznicu ústnej dutiny, s cieľom výhradne alebo prevažne ich očistiť, parfumovať, meniť ich vzhľad, chrániť, udržiavať v dobrom stave, alebo korigovať ľudské pachy.

Čo v tele robí SLS
SLS zvyšuje priepustnosť membrán buniek. Tie sú potom náchylnejšie na prestup exogénnych chemických podnetov, čo môže vyvolať alergické reakcie (zhoršuje tzv. antigenpresenting), imunitnú reakciu, prípadne až smrť bunky.
SLS nielen spomaľuje epiteliálne hojenie. Ak sa dostane k obaženému kolagénnemu vláknu typu I. a III. (poranenie sliznice, gingivitída, parodontitída) tak sa naň dokáže naviazať a vyvolať závažné zmeny. Spôsobí, že toto vlákno sa začne správať ako antigén a telo sa ho bude snažiť imunitnou reakciou eliminovať.

Účinok SLS na zubný povlak je síce výrazný, ale látka zároveň spôsobuje poškodenie slizníc a zubnej skloviny. Sliznice poškodzuje priamo, pôsobením na membrány buniek a spojivové tkanivo. Sklovinu poškodzuje najmä tým, že po úplnom rozpustení povlaku ostáva povrch zubu úplne nechránený pred vplyvom kyselín (odvápňovanie) a oterov. Inak povedané, ak očistíme povrch zubu definitívne, tenučký ochranný plášť, pelikula vytvorená na zube, umožní bezprostredný účinok kyselín na sklovinu a tým jej odvápnenie. Neprítomnosť CaF2 na povrchu zase chýba v procese remineralizácie. Okrem toho, tvrdšie častice sa "nešmýkajú" po povrchu, ale "škriabu" ho. To najmä v kombinácii s kyslým prostredím výrazne zvyšuje abráziu skloviny. Poškodenie slizníc ako ochrannej bariéry vedie k signifikantne vyššiemu výskytu áft.

SLS+alkohol
Mnohé ústne vody okrem SLS obsahujú aj alkohol. Ten prispieva k vysušovaniu slizníc a skloviny, čo ešte podporuje nepriaznivé účinky SLS. Väčšine baktérií zodpovedných za ochorenia v dutine ústnej sa darí v suchom prostredi. Alkohol, ktorý prispieva k antibakteriálnemu účinku, tak zároveň zabije niektoré baktérie, vytvorí výrazne lepšie podmienky pre opätovné a rýchle pomnoženie niektorých kmeňov. Nehovoriac o histologických zmenách, ktoré vyvoláva.

Čím viac látok s dokázateľne škodlivým účinkom skombinujeme, tým je pravdepodobnosť vzniku závažých ochorení v dutine ústnej vyššia. Ich prevalencia za posledné roky výrazne stúpla. Pravdepodobne to nie je iba následkom zvýšeného príjmu škodlivých látok ako SLS, alkohol, nikotín a pod., ale je to výsledok dôslednejšieho skríningu ako v minulosti. Bolo by však dobré škodliviny podľa možnosti čo najviac obmedziť, aby sme sa nemuseli raz pýtať: prečo sa to stalo práve nám?

Stanovisko hlavného hygienika
Diskusie o SLS sa viedli už pred niekoľkými rokmi, keď sa prostredníctvom elektronickej pošty šírila infomácia o výskyte karcinogénnych látok v šampónoch a zubných pastách. Tými látkami mali byť Sodium laureth sulfate (SLES) a Sodium lauryl sulfate (SLS). Hlavný hygienik SR Ivan Rovný informácie o karcinogenite nepotvrdil, pričom sa opieral o platné zákony. “Tieto látky nie sú uvedené v zozname zakázaných látok v kozmetických výrobkoch..., ani v zozname karcinogénnych látok podľa prílohy vyhlášky Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky..., ktorých uvedenie na trh a používanie je obmedzené alebo zakázané v znení neskorších predpisov,” uvádza sa v stanovisku I. Rovného z roku 2005..

Problém je, že SLS nie je označený ako karcinogén (látka vedúca priamo k vzniku rakoviny). Ak by sa tak stalo, kozmetický priemysel by skrachoval. 
Je teda látka zvaná SLS nebezpečná? Je to, samozrejme, vec výkladu. Z hľadiska aktuálnych platných zákonov v Slovenskej republike nie. Problém je, že ak sa stretne viac kofaktorov, pravdepodobnosť vzniku rakoviny v súčinnosti s SLS je vyššia. Inak povedané: ak niekto nefajčí a používa SLS, môžu uňho nastať v budúcnosti problémy. Ak používa SLS a fajčí, táto pravdepodobnosť je vyššia. Ak používa SLS, fajčí, konzumuje alkohol alebo používa ústne vody s alkoholom, začína to byť kritické. Ak sa k tomu ešte pridá genetická predispozícia, riziko vzniku rakoviny je vysoké.

MUDr. Pavol Andel  http://www.zdravedasna.sk/pre-profesionalov/prispevok/1267

Použitie: 1-2 cmzubnej pasty nanesieme na zubnú kefku, a potom si čistíme zuby podľa správnej starostlivosti o zuby. Po skončení čistenia zubov si dvakrát dôkladne vypláchneme ústnu dutinu. 

Objem: 100 ml

Írjon véleményt a termékről

Az Ön neve:


Az Ön véleménye: Megjegyzés: HTML kódok nem engedélyezettek!

Értékelés: Rossz           

Az alábbi mezőbe adja meg a kódot: Ajánlja a terméket!
* Az Ön neve:
* Az Ön e-mail címe:
Adja meg az ismerőse e-mail címét:
* Az ismerőse e-mail címe:
Üzenet az ismerősnek:

Az elküldött e-mal tartalmazni fogja az Ön nevét és e-mail címét.

* Az alábbi mezőbe adja meg a kódot:

*Az ismerőse e-mail címét nem menti el a rendszer*