Kategóriák

JOINT FORTE++
5 8
JOINT FORTE++
28 vélemény
JOINT FORTE++ JOINT FORTE++
29.90€
Darab:
Raktáron

JOINT FORTE++  - egyedi és komplex étrend kiegészítő.
Az inak, porcok és izületek célzott tápláléka.

 
Vedeli ste, že 5 – 7 % ľudského tela tvorí kolagén?
Viete čo je kolagén a prečo je jednou z najdôležitejších látok v tele?

Je to výnimočný a najdôležitejší proteín, ktorý je súčasťou tkanív, ktoré tvoria kostru, vnútorné orgány a pokožku – jednoducho drží telo pokope, zabezpečuje jeho pevnosť a pružnosť. Je súčasťou kostí, kĺbov, chrupaviek, zubov, ciev, svalov a hlavne pokožky.

Viac kolagénu = viac zdravia a krásy!

Tvorí 30 – 40% všetkých proteínov v tele, ale až 80% proteínov pokožky. Je ich až 22 druhov.Človek o váhe 70 kg má 12 – 13 kg proteínov a z toho 4-5 kg kolagénu.

Organizmus, ktorý je menej zdravý má nižší obsah kolagénu, zdravší organizmus má vyšší obsah!

Prečo máme vrásky a starneme?

Bohužiaľ okolo  veku 25 rokov sa obnova a produkcia kolagénu výrazne spomaľuje až na viac ako polovicu vo veku nad 35 – 40 / tu už systém funguje z toho čo v tele ostalo/ rokov a takmer úplne sa zastavuje medzi 50 – 60 roku.

Ak hovoríme o vráskach , pokožke a vonkajších prejavoch starnutia tak treba vedieť, že vonkajšiu krásu najviac ovplyvňuje výživa a dopĺňanie kolagénu znútra. Životnosť kožnej bunky je 28 dní a spotreba kolagénu na obnovu a pevnosť pokožky je vysoká. Preto ak chcete mať na celom tele peknú, mladú a pevnú pokožku bez vrások, pevné telo, starajte sa o o ňu nielen zvonka, ale hlavne znútra.


Kolagén / okrem pohybového aparátu / hrá dôležitú úlohu v zachovaní a naprávaní krásy.

Optimálne dopĺňanie kolagénu a jeho následná a vyvážená tvorba udržiava kĺby v dobrom stave,vyhladzuje a vypĺňa vrásky, pomáha riešiť akné a iné kožné ochorenia, regeneruje pokožku, vlasy a nechty. Spevňuje prsia, krk a zvyšuje elasticitu kože na rukách.

Kolagén je preto treba dopĺňať každý deň. Ale koľko a v akej kvalite?

Fakty o úbytku kolagénu:

V ľudskom tele prebiehajú rôzne metabolické procesy 24 hodín denne. Naše telo každý deň odbúra a znovu vybuduje 210 – 280 g bielkovín , z toho časť znovu recykluje, ale určité množstvo potrebuje doplniť zvonku. To platí aj o kolagéne – čím sme starší tým viac:

18-30 rokov: 5,000 mg za deň, alebo 5 g kolagénu
31-50 rokov: 10.000 mg alebo 10 g kolagénu za deň
nad 50 rokov: 15.000 mg alebo 15 g kolagénu za deň


Náš Tekutý kolagén „Premium“ obsahuje optimalizovanú formu kolagénu na pokožku a svaly tej najvyššej kvality a v 15 ml ho obsahuje až 3 g. Spolu s Joint Forte / špeciálna a cielená forma kolagénu na výživu kĺbov/ je ideálnym a komplexným riešením na zdravú krásu a zdravé kĺby! 
Zloženie JOINT FORTE - výživa na kĺby:
 
 • Glukozamín sulfát je nízkomolekulárna látka, derivát prirodzeného aminomonosacharidu glukozamínu, ktorý je východzím substrátom syntézy ďalších rôznych aminosacharidov a glykozaminoglykánov, nevyhnutných pre syntézu proteoglykánov, základných štrukturálno-funkčných molekúl medzibunkovej hmoty chrupavky. Jednoducho povedané – je to prirodzená a nevyhnutná látka pre správne fungovanie, regeneráciu a obnovu kĺbnej chrupavky, šliach, väzív a medzistavcových platničiek, čím je výživa kĺbov a chrupaviek optimálna. Priamo podporuje produkciu látky nevyhnutnej pre obnovu správnej činnosti kĺbu. Glukozamín je aminokyselina, ktorej množstvo sa v tele mierne znižuje s pribúdajúcim vekom a vplyvom nadváhy a obezity. Pravidelné dopĺňanie glukosamínu bráni degenerácii kĺbov, ich zraneniu, stimuluje produkciu synoviálnej tekutiny a znižuje tvorbu strií.
 • Chondroitín sulfát je polysacharid, ktorý je v podstate fyziologickou súčasťou proteoglykánov, obsiahnutých v medzibunkovej hmote chrupavky. Jeho príjem v potrave a doplnkoch stravy má priaznivý účinok na štruktúru kĺbnej chrupavky, ktorú vyživuje. Je dôležitá výživa kĺbov. Pomáha pri osteoartróze a dokáže zastaviť stratu kĺbnej chrupavky, ku ktorej dochádza u artrózy. Chráni a regeneruje chrupavky v tkanive. Jeho priaznivý účinok cítiť po 2- 3 mesiacoch užívania.
 • Kyselina hyalurónová ve forme hyaluronátu sodného, ktorá tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a je súčasťou spojivových tkanív a ktorá vďaka svojím viskoelastickým vlastnostiam pôsobí ako lubrikant, tlmič nárazov, zlepšuje metabolismus chondrocytov, inhibuje degradáciu kĺbnej chrupavky. Tvorí hlavnú súčasť synoviálnej tekutiny  / kĺbne mazivo a tlmič nárazov/, extracelulárny matrix chrupavky, zaisťuje dostatočnú hydratáciu tkanív, v ktorých je obsiahnutá. Jeho absencia zhoršuje činnosť kĺbov a spôsobuje vrásky. Prítomnosť kyseliny hyalurónovej zlepšuje mazanie jednotlivých kĺbov a hydratáciu pokožky.
 • Vitamin C v dennej dávke, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek a k normálnemu energetickému metabolizmu. Vitamin C tiež prispieva k udržaniu normálnej funkcii imunitného systému behom intenzívneho fyzického výkonu a po ňom.
 • Kĺbna výživa je doplnená o  kolagény typu I. a II. v doporučovanom a efektívnom množstve. Kolagén typu I. sa bežne nachádza v šľachách a kostiach a kolagén typu II. je obsiahnutý v chrupavke. Spojivové tkanivo, ktoré je nasýtené dostatočným množstvom kolagénu má vyšší predpoklad správne sa vyvíjať a plniť svoju funkciu. Kolagén teda zabezpečuje pevnosť tkanív.
 • Komplex JOINT Forte obsahuje i MSM (Methylsulfonylmethán) ako zdroj organickej síry, čo je dôležitý minerál pre ľudské telo a je dôležitý pre správnu tvorbu kolagénu a chrupavky - správna výiva kĺbov.
 • Extrakt rastliny boswellia serrata, s tradíciou v indickej medicíne a s vysokým obsahom boswellových kyselín (protizápalové triterpenoidy). Boswellové kyseliny inhibujú dva enzýmy vyvolávajúce zápal a to 5-lipoxygenázu, ktorá vytvára zápalové leukotrieny a ľudskú leukocytárnu elastázu (HLE), ktorá podnecuje v tkanivách spustenie zápalových procesov.
 • V kombinácii s extraktom čierneho korenia, ktorý obsahuje vysoké množstvo alkaloidu piperínu pre zvýšenie a zefektívnenie účinku všetkých zložiek, ponúka komplexný prípravok JOINT Forte pohodlné užívanie malých ľahko prehĺtateľných tabliet pre Váš komfort a aktívny životný štýl.
 
Zložka Zloženie (1 tableta) Odporučená denná dávka 4 tablety % RVH*1
Glukozamín sulfát     300 mg 1200 mg -
Hydrolyzát kolagénu I,lll 130 mg 520 mg -
Chondroitín sulfát       110 mg 440 mg -
Vitamín C                             20 mg 80 mg 100
MSM (methylsulfonylmetán) 20 mg 80 mg -
Extrakt korenia čierneho 500 µg 2000 µg -
Extrakt Boswellia serrata 1000 µg 3000 µg -
Kyselina hyalurónová 1000 µg 4000 µg -
Hydrolyzát kolagénu II   10 µg 40 µg -
 
 
*1 RVH % referenčná výživová hodnota

Pomocmé zložky: objemová látka - mikrokryštalická celulóza, protihrudkujúca látka - stearan horečnatý


Obsah:  120 tabliet
Doporučené denné dávkovanie:
 
2-5 tablety denne v závislosti podľa veku, váhy, stavu a záťaže, nejlepšie po jedle

 
 • Dávkovanie pre jedincov vo vývoji (deti od cca 45 kg, alebo od 10 -12 tich rokov veku):1-2 tablety denne.
 • Dávkovanie pre osoby v miernom zaťažení (sedavé zamestnanie, mierne pohybové ťažkosti (cca od 30 rokov veku): 3-4 tablety denne.
 • Dávkovanie pre osoby v záťaži (vrcholoví športovci) alebo osoby se značnými pohybovými ťažkosťami: 4-6 tabliet denne.
Užívajte najlepšie po jedle. Dodržujte dostatočný pitný režim aby výživa kĺbov bola optimálna. Pri problémoch s prehĺtaním je možné tablety podrviť a dať do jedla alebo nápoja.

Pre optimálnu účinnosť sa odporúča užívať po dobu minimálne 2-3 mesiacov a kúru niekoľkokrát  ročne zopakovať. Maximálny efekt môže byť však dosiahnutý pri pravidelnom a dlhodobom užívaní.

Uskladňovať treba mimo dosahu malých detí. Nepoužíva sa ako náhrada rozmanitej a pestrej stravy. Nie je určený pre malé deti, tehotné a dojčiace ženy. Neužívajte pri alergii na kôrovce. Skladujte v suchu a tme pri teplote 10-25 C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Írjon véleményt a termékről

Az Ön neve:


Az Ön véleménye: Megjegyzés: HTML kódok nem engedélyezettek!

Értékelés: Rossz           

Az alábbi mezőbe adja meg a kódot: Ajánlja a terméket!
* Az Ön neve:
* Az Ön e-mail címe:
Adja meg az ismerőse e-mail címét:
* Az ismerőse e-mail címe:
Üzenet az ismerősnek:

Az elküldött e-mal tartalmazni fogja az Ön nevét és e-mail címét.

* Az alábbi mezőbe adja meg a kódot:

*Az ismerőse e-mail címét nem menti el a rendszer*