Kategóriák

BONE FORTE
2 3
BONE FORTE
2 vélemény
BONE FORTE BONE FORTE
32.90€
Darab:
Raktáron
Bone Forte a csontok védelméért és az Oszteoporózis (csontritkulás) kezeléséért felelős.
Feladata ennek a komoly betegségnek a megelőzése, és természetesen, kialakulásának kezelése. Minden korosztálynak ajánlott, de legfőképpen a 40 év feletti embereknek és a menopauza alatt és után álló nőknek. A Bone Forte nagy reménysége és bizonyossága is egyben a benne található kalcium a csontok egészséges fenntartásáért.
Ez a termék az összetételével és  hatékony anyagainak kombinációival, a maga kategóriájának egyedülálló terméke a piacon. Segíti a kalcium csontokba való beépülését és megtartását, a megfelelő metabolizmust és a napi bevitelt.
A nőknek is kiváló termék közép- és idősebb korban is. A kalcium tiszta, természetes formáját tartalmazza, továbbá a vörös alga értékes formáját, a Lithothamnium calcareum-ot, amely több mint 95%-ban beépül a csontokba.
A K2 és D3 vitamin ideális kombinációját, együtt olyan antioxidánsokkal, mint az A vitamin, nyomelemek – cink és mangán, amelyek nagyban segítik a kalcium beépülését a csontokba. A bór, mint nyomelem kulcsfontosságú abban, hogy a csontok megőrizzék a kalciumot.
Fontos összetevők még a szója izoflavonok / genistein, daidzein, glicitein/, amelyek pozitív hatással vannak a nők hormonális folyamataira,  menopauza idején. Ilyenkor a hormonális egyensúly felborulásával a csontokból nagy mértékben vonják ki a kalciumot.
Olyan prebiotikumok, mint az inulin és fekete bors kivonata is találhatóak a termékben, amelyek felelősek az ideális felszívódásért.
 
 
Az egészséges csontoknak kalciumra van szükségük
Az élelmiszer hatása az emberi szervezetre manapság egyre fontosabbá vált. Leggyakrabban a étkezés és a életstílus a felelős olyan civilizációs betegségekért, mint a krónikus érrendszeri megbetegedések és az anyagcsere betegsége – érelmeszesedés, cukorbetegség és az anyagcsere szindróma.
A nem megfelelő étkezés hatással van olyan betegségek megjelenésére és kialakulására is, mint az oszteoporózis. 
A csontritkulás egyike a legkomolyabb betegségeknek, amikor is a csontok sűrűsége és minősége rosszabbodik. Ezek a csontváz gyengüléséhez és a törések lehetőségéhez vezet, leggyakrabban a hátgerinc, ágyék és csukló területén. Ennek a betegségnek a következményei gyakran végzetesek lehetnek és komolyan befolyásolják az életminőséget. A csontritkulás egy globális egészségügyi probléma, amely háromból egy nőt és ötből egy férfit érint 50 év felett, a komolysága a populáció növekedésével erősödik. Sajnos az életstílus nem javul és az élelmiszerek alacsony minősége nem megfelelő a kiegyensúlyozott és optimális a kalcium anyagcseréjéhez, és ezért nem tudja megtartani a csontok egészséges állapotát egy életen át. Nemcsak az élelmiszer mennyisége, de minősége is nagyon fontos, amivel az ember megszerszi a megfelelő mennyiségű kalciumot. Ezért nélkülözhetetlen a megfelelő minőségű táplálékkiegészítők használata, legfőképpen a csontritkulás megelőzéséért.
A kalcium a csontszövet alapvető alkotóeleme. Csontvázunk kalcium tározóként is szolgál, 99%-ban kalcium tartaléka van az emberi testben. Arra is szolgál, hogy megtartsa a kalcium szintjét az erekben, amely nagyon fontos az idegszövet és az izmok működéséhez. Gyerekkorban és a felnőtté válás során a megfelelő étkezés segíti a maximális testtömeg kiépítését (a maximális csontsűrűséget a 20-as éveiben éri el az ember), ezzel csökken a csontritkulás kialakulása idősebb korban. Azoknak akik csonttörést szenvednek, a kalcium segít a csontok gyógyulásában és lecsökkenti egy újabb törés lehetőségét.
 
A kalcium mennyiségének napi bevitele korral és az idő múlásával változhat. Alapvetően a kalcium magas igénye pubertás korban, a felnőtté válás szakaszában és a terhesség ideje alatt van, mert ebben az időszakban az egész szervezet és a csontok is gyorsan növekednek. Ebben az időszakban a szervezet gyorsabban használja fel a kalciumot az élelviszerből is. Idővel ez a képesség csökken és ez az oka annak, hogy az idősebb embereknek több kalciumbevitelre van szükségük.
Idősebb korban a napi kalciumbevitel csak az élelmiszerekből sokkal nehezebb. Ezért szükséges táplálékkiegészítők formájában is hozzájutni. 
 
 
Adagolás: 2 vagy 3 kapszula naponta, étkezés közben,  sok vízfogyasztás javasolt hozzá, 250 ml.
A menopauza és csontritkulás esetén, idősebb korban, csonttörések és fizikai sérülések esetén magasabb adagolás javasolt, 3 vagy 4 kapszula naponta.
 
Vápnik.
Pri nedostatku vápnika v organizme vzniká nevrlosť, nervové napätie, neschopnosť uvoľniť sa, únavnosť, bolesti v chrbte, nekľud, výbušnosť a vyvolávanie nervozity vo svojom okolí. Pri nedostatku vápnika sa často vyskytuje nespavosť.
Vápnik je nevyhnutný pre normálnu zrážanlivosť krvi. Nedostatok vápnika vedie k zubnému kazu a demineralizácii kostí. Vstrebávanie vápnika uľahčuje laktóza. Znižujú ho však cukríky a prílišné množstvo fosforu, taktiež sóda alebo akákoľvek alkalizujúca umelá substancia, ako aj nadmerné množstvo sacharózy. Vstrebávanie vápnika umožňuje tuk. Preto by kojenci nemali dostávať odstredené mlieko, ale mlieko plnotučné. Ak dospelý pije odtučnené mlieko, mal by pri takomto jedle zjesť ešte nejaký tuk. Silný stres spôsobený dlhodobou nehyblivosťou s chorobami spôsobuje tiež ťažké straty minerálov, hlavne vápnika, fosforu a iných živín. Dlho nehybné osoby tvoria veľmi ľahko kamene typu fosfátu vápenatého a sú náchylné k spontánnym zlomeninám stavcov. Pri strese sa vápnik ihneď odoberá z kostí, takže jeho straty v moči sú veľké a to najmä vtedy, ak nie je obsiahnutý vôbec v potrave. Naopak, podávaním 2,5g kalcia denne sa podstatne znížili straty vápnika a fosforu v moči. Kalcium a magnézium však musia byť okrem toho v správnom pomere, inak sa v moči objaví strata jedného z nich a opäť vznikajú podmienky pre vytvorenie kameňov.


Dôležitosť vitamínu K2, vitamínu D3 a vápnika pri prevencii vzniku osteoporózy a aterosklerózy
 
Hneď na úvod je dôležité upozorniť na dôležitosť užívania troch veľmi dôležitých substancií pri prevencii Vášho zdravia. Snažil som to napísať nie príliš „vedecky“ , ale niektoré dôležité faktory som musel uviesť napr. osteokalcín je bielkovina, ktorá zabudováva vápnik v osteoblastoch do kosti a matrix- GLA proteín je bielkovina, ktorá má schopnosť „uchopiť vápnik do chelatačnej väzby a nedovolí mu kryštalizovať v artérii. Kofaktor karboxylácie γ-glutamylkarboxylázy je dôležitý a bez neho by to nefungovalo.

Osteoporóza jej príčiny, diagnostika aj terapia je dlhodobo skúmaná a už pomerne dobre známa. Poznáme rizikové faktory, poznáme význam vitamínu D, vápnika a ostatných stopových prvkov, ale až nedávno sa začal intenzívne sledovať v prevencii vzniku osteoporózy aj vitamín K2.

Výskum sa zameriava hlavne na súčinnosť medzi vitamínom K (vitamín K2) a vitamínom D3, najmä pokiaľ ide o pevnosť kostí, ale sleduje sa aj význam vitamínu K2 pri vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Poznáme dobre význam vitamínu K1 v hemokoagulácii, ale význam vitamínu K2 ešte dostatočne nepoznáme (aspoň na SVK). Ako je to teda s vitamínom K? Poznáme Vitamín K1 fyllochinón (2-metyl-3-fytyl-1,4-naftochinón) vyskytujúci sa v potravinách rastlinného pôvodu a vitamín K2 alebo menachinón (2-metyl-3-(all-trans) difarnesyl-1,4-naftochinón), ktorý produkujú črevné baktérie. Vitamín K2 slúži u cicavcov ako kofaktor karboxylácie γ-glutamylkarboxylázy a endoplazmatických enzýmov. Podieľa sa na posttranslačnej karboxylácii glutamátu (Glu). Naftochinón je funkčná skupina všetkých vitamínov K, takže mechanizmus účinku je podobný pre všetky K-vitamíny. Podstatné rozdiely možno očakávať, vzhľadom na črevnú absorpciu, transport, distribúciu do tkanív a biologickú dostupnosť. Tieto rozdiely sú spôsobené rôznymi lipofilnými vlastnosťami rôznych postranných reťazcov v rôznych potravinových matriciach, v ktorých sa vyskytujú.

Vitamín K2 ide rovno do cievnej steny, kosti a tkaniva iné ako je pečeň. Existuje niekoľko rôznych foriem vitamínu K2: MK4, MK7, MK8 a MK9. Forma vitamínu K2, ktorý má najväčší význam pre zdravie je MK7. MK7 je získavaný z japonských fermentovaných sójových výrobkov Natto . Dôležitý je synergický efekt medzi vitamínom D3 a vitamínom K2, pretože títo dvaja „agenti“ spolupracujú na zvyšovaní MGP, ktorý je zodpovedný za ochranu ciev pred kalcifikáciou a za to, že vitamín K2 aktivuje hormón osteokalcín, produkovaný osteoblastami, ktorý je potrebný pri väzbe vápnika do kostnej matrice a smeruje vápnik do kostry a zároveň zabráni, aby bol vápnik uložený v artériách.

U zdravých ciev, MGP sa zhromažďuje okolo elastických vlákien tunica media (arteriálne obloženie) a „stráži“ tvorbu kryštálov vápnika. Vitamín K2 udržuje vápnik, kde je treba a bráni ukladaniu tam, kde nie je treba. Takže zatiaľ čo zvýšenie vápnika je dobré pre vaše kosti, nemusí to byť dobré pre vaše cievy a práve vitamín K2 chráni cievy pred kalcifikáciou aj v prítomnosti vysokých hladín vápnika.

Osteokalcín je bielkovina cirkulujúca v krvi, sa ukázala byť citlivým ukazovateľom stavu kostnej novotvorby. Ako už bolo spomenuté Vitamín K2 je potrebný pre γ-karboxyláciu osteokalcínu, lebo nekarboxylovaný osteokalcín (ucOC) má nižšiu schopnosť viazať kostný minerál. Stupeň γ-karboxylácie osteokalcínu sa ukazuje ako citlivý ukazovateľ hladiny vitamínu K2 v organizme. Bolo zistené, že hladiny nekarboxylovaného osteokalcínu sú vyššie u žien po menopauze ako pred ňou a výrazne vyššie u žien starších ako 70 rokov. V štúdii so 195 staršími ženami bolo relatívne riziko fraktúry krčku stehennej kosti 6x vyššie u tých, ktoré mali zvýšené hladiny nekarboxylovaného osteokalcínu na začiatku.

Nedostatok vitamínu D3 je dobre známy a je aj známa dôležitosť jeho doplnenia rôznymi doplnkami.

Dôležitý je však spomínaný synergický efekt medzi vitamínmi D3 a K2, pretože títo dvaja „agenti“ spolupracujú na zvyšovaní MGP, ktorý je zodpovedný za ochranu ciev pred kalcifikáciou. Vitamín D je „gate-keeper“ a vitamín K je „cop-keeper“ a ich vzájomná spolupráca je veľmi dôležitá. Švédska štúdia (2008) zistila, že pacientky napriek tomu, že mali dostatok vápnika, dostatok vitamínu D a mali aj dobrú denzitu kostí a napriek tomu mali pomerne veľa zlomenín. Chýbal im práve vitamín K2, ktorý spôsobuje mimo iného aj pružnosť kostí.

Vitamín K2 potrebuje spolupracovníka, a preto je spolupráca s vitamínom D3 tak dôležitá. Tieto dve látky spoločne pracujú na zvýšení MGP. V skutočnosti, MGP je tak dôležitý, že ho možno použiť ako laboratórne meradlo cievnej a srdcovej funkcie. Ak máte obavy o vaše kosti, je potrebné vyvážiť nutričnú ​triádu:
vitamín D3 • vitamín K2 • vápnik

Zvýšenie vápnika je dobré pre vaše kosti, ale nie tak dobré pre vaše tepny, ktoré sa môžu stať „zvápenatelé“. Vitamín K2 chráni cievy pred kalcifikáciou aj v prítomnosti vysokých hladín vápnika. Takže naozaj musí sa venovať pozornosť synergizmus všetkých troch týchto živín, ak chcete mať optimalizované hodnoty. Zvýšená hladina karboxylovaného osteokalcínu vie vápnik „uchytiť“ a v osteoblastoch ho „vložiť do kosti“ a v artérii zase „zabrániť“ kalcifikácie artérie. Veľmi dôležité je tiež zistenie, že karboxylovaným osteokalcínom je možné priamo regulovať glukózu v kostrovom svale a v tukovom tkanive. Vitamín K2 spomalil rozvoj inzulínovej rezistencie aj u starších mužov a je stále viac dôkazov, že vitamín K2 má potenciálne prospešnú úlohu v metabolizme inzulínu. Inzulínová rezistencia je predzvesťou cukrovky 2 typu, rovnako ako rizikový faktor mnohých ďalších chronických ochorení. V skutočnosti, kontrola hladiny inzulínu, je jedným z účinných spôsobov, ako znížiť riziko vzniku chronických ochorení, vrátane vysokého krvného tlaku, ochorení srdca a rakoviny. Zvýšenie počtu chorôb súvisiacich s inzulínom, ktorého sme teraz svedkami, je kvôli nedostatku pohybu v kombinácii s nadmernou konzumáciou sacharidov a fruktózy v priemernej strave a aj preto, že zdroj vitamínu K2 často chýba. Skoro každý má nedostatok vitamínu K2, – rovnako ako väčšina ľudí trpí nedostatkom vitamínu D. Väčšina ľudí má len toľko vitamínu K1 zo stravy pre udržanie dostatočnej hemokoagulácie, ale nemá dosť vitamínu K2 pre zabezpečenie ochrany pred mnohými zdravotnými problémami.

Autor: Blažíček,P. Laboratórium špeciálnych metód Alpha Medical Bratislava


Všetko čo ešte neviete o vitamíne D.
 
Čo je vitamín D?

Vitamín D nie je v skutočnosti vitamínom, ale jedným z najstarších prohormónov produkovaným rôznymi organizmami viac ako 750 miliónov rokov. Fytoplanktóny, zooplanktóny a mnohé iné živočíchy, ktoré sú vystavené slnečnému žiareniu, majú schopnosť vitamín D vyrábať.

Konzervatívne informácie učia len to, že vitamín D je dôležitý pre správne vstrebávanie vápnika, pre skladbu kostí a pre zopár iných funkcii tela. Vitamín D je okrem toho vo všeobecnosti kriticky dôležitým pre vývoj, rast a udržiavanie celkového zdravia tela, počiatkom vývoja plodu až po koniec života. Vitamín D, alebo inak 1,25-dihydroxyvitamin D, iným slovom kalcitriol) je vlastne sekosteroidným hormónom, ktorý má vplyv na väzbové oblasti ľudského genómu. Ľudský genóm zahŕňa viac ako 2700 väzbových oblastí pre kalcitriol. Tieto väzbové oblasti sa nachádzajú pri génoch, ktoré sú spojené takmer s každým známym ochorením človeka.

Merná jednotka vitamínu D je IU (international units), pričom 1 IU sa rovná 0,025 mcg, 400 IU = 10 mcg, 1000 IU = 25 mcg, 5000 IU = 125 mcg.

Vitamín D je dostupný vo forme doplnkov, farmaceutických preparátov a samozrejme v podobe metabolitov vyprodukovaných v tele.

Doplnkový vitamín D
Doplnkový vitamin D má dve formy:

Vitamín D3 cholecalciferol

Vitamín D2 ergocalciferol

Vitamín D3
Vitamín D3 je pravým vitamínom D, keďže ide o rovnakú substanciu, akú produkuje ľudska koža pri reakcii na slnečné žiarenie. Doplnkový vitamín D je derivovaný buď z lanolínu alebo z extraktu tresčej pečene. Táto forma je najviac využívaná a najviac účinná pri nedostatku vitamínu D ako aj pri liečbe chorôb

Vitamín D2
Vitamín D2 je derivovaný z plesňových zdrojov aktivovaním ergosterolu ultrafialovým svetlom. V skutočnosti nie je prítomný v ľudskom tele a môže mať v tele iné účinky ako pravý vitamin D.

Farmaceutické preparáty vitamínu D

Medzi farmaceutické preparáty patria syntetický kalcitriol a analógy vitamínu D. Analógy vitamínu D sú syntetické zložky založené na variáciách prirodzene sa vyskytujúceho vitamínu D.

Vysoké dávky kalcitriolu zvyšujú riziko hyperkalcémie. Analógy vitamínu D toto riziko vylučujú.

Farmaceutické preparáty vitamínu D sa nemajú používať na liečbu nedostatku tohoto vitamínu. V konzervatívnych štúdiách, ktoré upozorňujú na riziko kalcifikácie (ukladanie sa vápnika v tele), používajú nevhodný syntetický kalcitriol namiesto skutočného vitamínu D. Okrem toho, na to, aby mal vitamin D správny účinok a aby sa zabezpečila správna distribúcia vápnika tam, kde je potrebný, je dôležitý vitamín K a jeho dostatočná hladina. Tento vitamín, obrazne povedané, efektívne riadí premávku vápnika tým, že ho dodáva tam, kde je potrebný a zabraňuje jeho ukladaniu v tele. O dôležitých kofaktoroch vitamínu D si však povieme viac v inej časti.

Metabolity vitamínu D
Po vzniku vitamínu D v koži alebo jeho prijatí v doplnkovej forme (kapsula, tableta alebo kvapky), je metabolizovaný na dve rôzne látky v tele: 25-hydroxyvitamin D, známym tiež ako kalcidiol, a 1,25-dihydroxyvitamin D, známym ako kalcitriol.

Kalcidiol (25-hydroxyvitamin D alebo 25(OH)D)

Kalcidiol je prohormón, ktorý sa tvorí v pečeni. Keďže kalcidiol je hlavnou skladovacou formou vitamínu D, hladina kalcidiolu v krvi stanovuje dostatok alebo nedostatok vitamínu D v systéme. Ak sa teda hovorí o meraní vitamínu D v krvi, hovorí sa v skutočnosti a merani jeho metabolitu – kalcidiole.

Calcitriol (1,25-dihydroxyvitamin D or 1,25(OH)2D3)

Kalcitriol je zase vyrábaný z kalcidiolu a to v obličkých ako aj v niektorých iných orgánoch a je najpotentnejším steroidným hormónom v ľudskom tele. Je známe, že kalcitriol, ktorý sa nazýva aj aktivovaným vitamínom D, má schopnosť otvoriť DNA bunky. Fungujúcim pomocou receptorov vitamínu D (VDR) kalcitriol kontroluje správanie sa génov, pričom na jednej strane dve tretiny z nich aktivuje a na strane druhej jednu tretinu supresuje.

Poznámka Kampane za pravdu v medicíne.

Vitamín D má významný vplyv na zdravie. Všetkým odporúčame ročné testovanie vitamínu D v rámci každoročnej preventívnej prehliadky. Pri zistení nedostatku vitamínu D odporúčame opakovaný test po cca dvojmesačnom užívaní adekvátnej dávky vitamínu D (min 5000 IU denne). U pacientov z vážnym ochorením odporúčame testovanie každý mesiac až do dosiahnutia adekvátnej hladiny vitaminu D v krvi.

Vitamín D3

Tento vitamín nazývame aj ako slnečný vitamín, pretože 90% získavame zo slnka.
Na Slovensku, ale aj inde v Európe ho máme nedostatok, pretože zásoba z letného opaľovania nám vydrží len niekoľko týždňov či mesiacov. Vitamín D3 potrebujeme na to, aby naše telo dokázalo vstrebať vápnik. Bez déčka jednoducho a rýchlo povedané vápnik nefunguje.

Čo je vitamín D3?
Vitamín D3 je prirodzene sa vyskytujúca forma vitamínu D, ktorý vzniká v koži pôsobením slnečného žiarenia. Jeho najdôležitejšou úlohou je udržiavať správnu hladinu vápnika a fosforu v krvi, ktorá je nevyhnutná pre vývoj a rast kostí v detstve, ako aj ich obnovu v dospelosti. Vitamín D sa podieľa aj na niektorých imunitných procesoch, regulácii krvného tlaku a pri raste krvných, svalových a kožných buniek. Vitamín D ovplyvňuje vyše 200 procesov v našom tele a jeho dôležitosť je potvrdená mnohými výskumami.  Zdrojom tohto vitamínu je len veľmi málo potravín a podľa najnovších informácií a výskumov, stravou dokážeme prijať len 10% vitamínu D. Obsiahnutý je napríklad v mäse tučných rýb ako losos, tuniak, sardinka, makrela a v oleji z ich pečene. V menšom množstve sa nachádza aj v hovädzej pečeni, vaječnom žĺtku, mlieku, mliečnych výrobkoch, kvasniciach, hríboch sušených na slnku, v kakau a kokose. Hlavným zdrojom teda zostáva slnečné žiarenie a to až z 90%. Počas jedného dňa stráveného na slnku môže vzniknúť až 1 200 mikrogramov vitamínu D (1μg = 40 I.U). Denná dávka vitamínu D u dospelého človeka  by sa mala v závislosti od viacerých faktorov pohybovať v rozmedzí 100 – 2 000 I.U.

Na príjem vitamínu D vplýva viacero faktorov. Keďže ho prijímame predovšetkým zo slnka a to u nás nesvieti intenzívne počas celého roka, kritickým sa stáva najmä obdobie od novembra do februára. Novorodenci a dojčatá, ktoré nemôžu byť veľmi vystavované slnečnému žiareniu, užívajú v prvom roku života vitamín D v kvapkách. V súčasnosti trpí nedostatkom vitamínu D takmer 60 % populácie všetkých vekových skupín, z toho polovica má hodnoty tohto vitamínu na extrémne nízkej úrovni. Ďalším dôvodom nedostatku vitamínu D môže byť smog, ktorý prepúšťa slnečné žiarenie v obmedzenom množstve, rovnako tak používanie ochranných opaľovacích prostriedkov. Aj vek zohráva v tomto procese svoju úlohu, pretože starší ľudia majú zníženú schopnosť prijať vitamín D pri pobyte na slnku. Podobne sú na tom aj ľudia s prirodzene vyššou pigmentáciou či opálení ľudia, u ktorých táto opálená vrstva pôsobí ako filter.
 
Zložka Zloženie (1 kapsula) Zloženie v dennej dávke - 2 kapsule % RVH*1
Červená morská riasa - celá rastlina
Lithothamnium calcareum  
610 mg 1220 mg -
   Vápnik z červenej morskej riasy 163,48 mg 326,96 mg 40,87 %
   Horčík z červenej morskej riasy      2,65 mg 5,3 mg 1,4 %
Zinok ( citrát zinku)                            1,5 mg 3 mg 30 %
Bór ( askorbát bóru ) 1,5 mg 3 mg -
Mangán ( glukonát mangánu ) 750 µg 1500 µg 75 %
Vitamín A ( retinol acetát ) 450 µg 900 µg 112 %
Vitamín K2 ( menaquinone ) 40 µg 80 µg 107 %
Vitamín D3 ( cholekalciferol ) 12,5 µg 25 µg 250 %
                                      
Patentovaná zmes:   300 mg
Inulín Agáve,
Sójové izoflavóny ( Daidzeín, Genisteín, Glyciteín ),
95 % výťažok z Čierneho korenia ( piper nigrum )
 
*1 % referenčná výživová hodnota

Pomocmé zložky: želatína, voda


Obsah:  60 tabliet
Dávkovanie:  2 až 3 kapsule denne počas jedla a zároveň piť veľa vody, zapiť 250 ml vody
                          pri menopauze, osteoporóze, vo vyyššom veku, pri zlomeninách a fyzickej záťaži,
                          vo vyššom veku sa odporúča zvýšené dávkovanie - 3 až 4 kapsule denne

Írjon véleményt a termékről

Az Ön neve:


Az Ön véleménye: Megjegyzés: HTML kódok nem engedélyezettek!

Értékelés: Rossz           

Az alábbi mezőbe adja meg a kódot: Ajánlja a terméket!
* Az Ön neve:
* Az Ön e-mail címe:
Adja meg az ismerőse e-mail címét:
* Az ismerőse e-mail címe:
Üzenet az ismerősnek:

Az elküldött e-mal tartalmazni fogja az Ön nevét és e-mail címét.

* Az alábbi mezőbe adja meg a kódot:

*Az ismerőse e-mail címét nem menti el a rendszer*